Twój domowy turnus odchudzający

Zmniejszająca się aktywność fizyczna, powszechny dostęp do żywności o wysokiej wartości energetycznej, ciągły stres bardzo niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie oraz masę ciała.

Występowanie otyłości warunkują:

 • obciążenie organizmu toksynami, utrudniającymi prawidłowe trawienie, wchłanianie i wydalanie,
 • czynniki genetyczne,
 • zaburzenia czynności gruczołów wydzielania wewnętrznego,
 • niewłaściwy skład diety,
 • częstość i obfitość spożywanych posiłków,
 • uwarunkowania psychospołeczne ("zajadanie stresów", niekorzystne nawyki żywieniowe w rodzinie) i ekonomiczne.

Jak schudnąć raz na zawsze? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że żadna z restrykcyjnych diet, nie pomoże w osiągnięciu długotrwałych efektów.

Pierwszym krokiem do skutecznego odchudzania jest oczyszczenie organizmu z toksyn i złogów. Ich obecność w organizmie ma negatywny wpływ na powodzenie procesu odchudzania. Jak zatem pogodzić proste zasady zdrowego odżywiania, uniknąć głodówki i oczyścić swój organizm?

Oferujemy 4. tygodniową, systemową kurację opartą na: diagnozie, oczyszczeniu organizmu, ruchu i metodach wspomagających końcowy efekt.

 1. Diagnoza za pomocą metody dr. Jonasa - określenie przyczyn otyłości, ustalenie personalnego zapisu metabolicznego.
 2. Oczyszczenie organizmu - metodą Jonasa
 3. Ustalenie diety, zgodnej z personalnym  zapisem metabolicznym.
 4. Wsparcie psychologiczne i motywacyjne – m.in. terapia dr. Bacha.
 5. Detoksykacja metodą body detox np. 2 razy w tygodniu
 6. Masaż odchudzający i próżniowy np. 1 raz w tygodniu
 7. Trening indywidualny np. 2 razy w tygodniu
 8. Zajęcia ruchowe w grupie(fittnes, callanetics, aerobic, pilates) np. 2 razy w tygodniu


DIAGNOZA PRZYCZYN NADWAGI I OTYŁOŚCI METODĄ DR. JONASA

Przyczyną większości kłopotów ze zdrowiem oraz właściwą wagą, są obecne w ludzkim organizmie toksyny i infekcje. Toksyny to szkodliwe dla zdrowia substancje różnego pochodzenia, które zakłócają przebieg fizjologicznych funkcji organizmu. Pojawiają się bowiem, jako dodatkowa substancja w reakcjach chemicznych zachodzących w organizmie, zamieniając korzystne związki w szkodliwe. W ten sposób doprowadzają do spowolnienia procesów metabolicznych, trwałego uszkodzenia tkanek oraz przewlekłych dolegliwości.

Dzięki metodzie dr. Jonasa mamy możliwość precyzyjnego zdiagnozowania (wykorzystując do tego specjalną aparaturę) przyczyn nadwagi czy otyłości oraz ustalenia personalnego zapisu metabolicznego, na podstawie którego opracowana jest dieta.

 

TERAPIA BACHA

Aby wspomóc proces odchudzania ze strony psychologicznej i motywacyjnej stosujemy terapię dr. Bacha. Bazuje ona na założeniu, że niemal każda choroba somatyczna, także nadwaga czy otyłość, ma swoją przyczynę w zaburzeniu równowagi psychicznej. Negatywne stany psychiczne - strach, frustracja, gniew, przygnębienie, tęsknota, poczucie winy, osamotnienie - powodują wewnętrzne napięcia, które z czasem objawiają się w ciele fizycznym, jako określone dolegliwości – bóle kręgosłupa, wrzody żołądka, bóle głowy, nadwaga, otyłość, nadciśnienie, alergie, skłonność do zaburzeń łaknienia itp.

Problem nadwagi czy otyłości jest złożony, ponieważ towarzyszą mu różne nastroje. Ludzie różnią się pod względem motywów, skłaniających ich do odchudzania i czynników powodujących otyłość. Jest wiele przyczyn, dla których jemy: z przyczyn fizjologicznych - kiedy jesteśmy głodni, z powodów psychologicznych - kiedy czujemy napięcie, smutek lub pustkę.

Kluczem do poradzenia sobie z problemem wagi jest zmiana nastawienia psychicznego do samego procesu. Oprócz przyswojenia sobie zdrowszych nawyków żywieniowych, osoba otyła potrzebuje zrozumieć psychologię otyłości. Ważne jest natomiast, aby zrozumieć, dlaczego potrzebujemy być grubi lub co powoduje, że jemy częściej niż to jest potrzebne do życia.

Poniżej tylko niektóre stany emocjonalne, mogące być przyczyną powstawania nadwagi czy otyłości oraz ekstrakty polecane w terapii:

 • Lęk nieznanego pochodzenia, nieuzasadniona obawa i niepokój - topola osika.
 • Słaba wola - tysiącznik pospolity.
 • Rozczarowanie, zniechęcenie na skutek trudności lub niepowodzeń - goryczka gorzkawa.
 • Brak nadziei na przyszłość, rezygnacja, pesymizm - kolcolist zachodni.
 • Życie przeszłością, tęsknota za sytuacją lub osobą, rozpamiętywanie utraconych możliwości lub błędnych decyzji - wiciokrzew przewiercień.
 • Niecierpliwość, irytacja, pośpiech, poczucie braku czasu – niecierpek.
 • Niskie poczucie własnej wartości, brak wiary w siebie - modrzew europejski.
 • Niewytłumaczalne uczucie smutku - gorczyca polna.
 • Poczucie winy - sosna pospolita.
 • Potrzeba ochrony w chwili ważnych zmian w życiu, trudności w aklimatyzacji - orzech włoski.
 • Natłok niechcianych, natrętnych myśli - kasztanowiec zwyczajny.
 • Poczucie niespełnienia i trudności z odnalezieniem drogi życiowej - stokłosa gałęzista.
 • Tendencja do użalania się nad sobą, poczucie krzywdy, zgorzknienie - wierzba biała.

Terapia polega na: zażywaniu mieszanki ekstraktów, odpowiadającej na potrzeby konkretnej osoby. U każdej z nich objadanie będzie wiązało się z innym stanem emocjonalnym i będzie miało inne podłoże, a także będzie wymagało zastosowania innej mieszanki ekstraktów.

 

DETOX SYSTEM SPA- to rewolucyjny sposób głębokiego oczyszczania organizmu na poziomie komórkowym. Stymulowana jonami wodoru błona komórkowa odzyskuje równowagę energetyczną, dzięki czemu komórka powraca do optymalnej formy a podstawowe czynności życiowe takie jak przyswajanie, wydalanie, itp., przebiegają poprawnie. Istnieje pogląd, iż otyłość powodowana może być dużą ilością toksyn w organizmie, które nie pozwalają na właściwe funkcjonowanie procesów metabolizmu. Wskazania do terapii to obciążenie organizmu toksynami w chorobach wątroby, nerek i jelit, otyłość, zła przemiana materii i cellulit.

 

TRENING PERSONALNY - INDYWIDUALNE ZAJĘCIA

Trening personalny jest przeznaczony dla każdego – niezależnie od wieku, płci, indywidualnych możliwości i potrzeb ruchowych. Pozwala całkowicie skupić się na potrzebach i oczekiwaniach osoby ćwiczącej, aby osiągnąć najlepsze efekty w optymalnie krótkim czasie, z zastosowaniem indywidualnych rozwiązań. Celem treningu personalnego jest redukcja tkanki tłuszczowej i likwidacja cellulitu, budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej, poprawa sprawności i wydolności fizycznej.

 

ZAJĘCIA RUCHOWE W GRUPIE

Nieodłącznym elementem w walce z nadwagą czy otyłością jest ruch, dlatego w ramach kompleksowego pakietu proponujemy różnorodne, atrakcyjne zajęcia ruchowe m.in. fitness, callanetics, aerobic, pilastes

Fitness to zajęcia odbywające się najczęściej przy muzyce– relaksującej lub spontanicznej. Podczas wykonywania niektórych ćwiczeń korzysta się ze stepu, hantli lub innych przyrządów. Mogą to być różne formy ruchowe dostosowane do możliwości i upodobań uczestników.

Callanetics to ćwiczenia, które nie są one trudne do wykonania, a mimo to są bardzo skuteczne. Callanetics polega na powolnejgimnastyce, podczas której poszczególne ćwiczenia są powtarzane wielokrotnie. Ten rodzaj gimnastyki cieszy się dużym powodzeniem głównie wśród kobiet, które dążą do poprawienia swojej postawy i sylwetki.

Aerobik to system treningu opartego na intensywnej wymianie tlenowej. Mogą to być zarówno tzw. ćwiczenia „spalające tłuszcz“, jaki i rzeźbiące mięśnie całego ciała. Są to ćwiczenia zarówno dla młodych jak i nieco starszych, ociężałych czy nawet kobiet w ciąży. 

Pilates - system ćwiczeń fizycznych, którego celem jest rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Wg założeń Pilatesa metoda ta przyczyniać się ma do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

Obok oczyszczania, odpowiedniego sposobu odżywiania się i aktywności fizycznej, proponujemy inne wiele formy terapii, które powinny stanowić nieodłączną część skutecznego odchudzania, wzmacniając efekty.

 

MASAŻ ODCHUDZAJĄCY

Wykonywany jest w oparciu o całościowy masaż leczniczy, łącząc w sobie techniki masażu klasycznego i technik łącznotkankowych. Polecany szczególnie w przypadku problemów ze spalaniem tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, bioder i ud, przyczyniając się do ogólnego spadku wagi. Masaż odchudzający polega na intensywnym masowaniu, co umożliwia spalanie zbędnego tłuszczu, działa ujędrniająco na ciało. Modelując sylwetkę, stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających, a zarazem ma działanie rewitalizujące.

 

MASAŻ PRÓŻNIOWY - ANTYCELULITOWY

Masaż polega na działaniu mechanicznym na skórę, bańką, w której wytworzone jest podciśnienie. Podczas zabiegu dochodzi do podrażnienia zakończeń nerwowych (baroreceptorów, termoreceptorów i receptorów bólowych) oraz punktów akupunkturowych. W następstwie podrażnienia receptorów skóry, dochodzi do poprawy zakłóconej uprzednio czynności narządu wewnętrznego, związanego ze strefą skóry, na której zastosowano masaż.

Systematyczne stosowanie tej formy masażu pozwala na pozbycie się zbędnych kilogramów, a także na zlikwidowanie uporczywej „skórki pomarańczowej" tj. cellulitu. Usprawnia krążenie krwi i limfy, w ten sposób ulepszając usuwanie toksyn z ciała oraz znacznie skuteczniejsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Terapię wspomagamy ponadto takimi metodami jak aurikuloterapia, elektrostymulacja oraz wibracja mięśniowa.

Efekty oraz cena terapii uzależnione są od tego, czy będzie zastosowana kompleksowa forma czy tylko wybrane elementy.