Terapia ekstraktami Bacha

Terapia dr. Bacha bazuje na założeniu, że niemal każda somatyczna choroba ma swoją przyczynę w zaburzeniu równowagi psychicznej. Negatywne stany psychiczne - strach, frustracja, gniew, przygnębienie, tęsknota, poczucie winy, osamotnienie- powodują wewnętrzne napięcia, które z czasem objawiają się w ciele fizycznym jako określone dolegliwości – bóle kręgosłupa, wrzody żołądka, bóle głowy, nadciśnienie, alergie,itp. Choroba fizyczna jest tylko widocznym znakiem, symptomem, że coś w naszym życiu nie funkcjonuje jak należy.


Celem terapii Bacha jest przywrócenie zaburzonej równowagi psychicznej, a poprzez to uruchomienie naszych własnych sił uzdrawiających.

Ekstrakty produkowane są na bazie kwiatostanów 38 specjalnie dobranych roślin. Substancje te, przyjmowane w postaci kropel, wpływają na sferę emocjonalną człowieka poprzez dostarczanie subtelnej informacji energetycznej.

Zawarta w kwiatach energia podnosi wewnętrzne wibracje organizmu, harmonizuje negatywne stany emocjonalne.

Ekstrakty pomagają zachować siłę i nadzieję w ciężkich chwilach, spokój w sytuacjach trudnych emocjonalnie, np. rozmowa kwalifikacyjna, egzamin, pomagają pozbyć się poczucia winy, żalu i zmotywować do działania.

W krótkim czasie pozwalają osiągnąć konkretne cele, np. uwolnić od strachu, dokonać zmian w sferze zawodowej lub w relacjach z ludźmi.

Natomiast w sytuacjach, w których występują silne napięcia emocjonalne, np. szok, panika, przerażenie, histeria - stosuje się mieszanki o doraźnym działaniu oraz Krople Pierwszej Pomocy (ang. Rescue™ Remedy).

Terapia dr. Bacha ze względu na swoją skuteczność i delikatność zyskuje popularność na całym świecie i może być ona stosowana niezależnie od innych form terapii lub jako uzupełnienie medycyny klasycznej. Jest całkowicie bezpieczna, nie ma żadnych przeciwwskazań do jej stosowania. Preparaty można podawać zarówno dorosłym jak i dzieciom.