Skip to content

gabinet@zwolenscy.pl

Kom.: 608 468 871 & 606 912 347

MASAŻ

lisc2

Opis

Masaż jest powszechnie znaną formą terapii, która opiera się przede wszystkim na wykorzystywaniu bodźców mechanicznych. Są one wywoływane najczęściej przez rękę masażysty, rzadziej przy wykorzystywaniu specjalnych aparatów oraz urządzeń do masażu.

Masaż leczniczy, to taki sposób wykonywania masażu, który przyczyni się do poprawy psychofizycznej oraz sprawności chorego. Znajduje on zastosowanie w profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób z zakresu ortopedii, neurologii, ginekologii, pediatrii i chorób wewnętrznych. Masaż jest jedną z metod fizjoterapii.

Co dzieje się z organizmem podczas masażu?

Pod wpływem masażu naczynia skórne rozszerzają się, przez co poprawia się odżywianie skóry oraz znajdujących się w niej gruczołów. Masaż przyspiesza obieg krwi i chłonki w naczyniach skórnych, dzięki czemu z jednej strony następuje bardziej aktywne dostarczanie tkankom i organom masowanego odcinka substancji odżywczych, a z drugiej szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Zabieg zwiększa szybkość usuwania z organizmu produktów rozpadu, likwidację objawów zastoinowych, wchłanianie obrzęków, a także odpływ krwi. Masaż jest jedną z najskuteczniejszych form stymulacji naturalnej zdolności  organizmu do regeneracji i samouzdrawiania. To także jeden z najlepszych, naukowo dowiedzionych i skutecznych sposobów na odzyskanie zdrowia i urody. Dzięki terapii masażem można pozbyć się stresu i osiągnąć równowagę ciała i umysłu, a dzięki masażowi leczniczemu można pozbyć się dokuczliwych bólów.

masaz-zwolenscy
  • Masaż leczniczy i sportowy,
  • Masaż tkanek głębokich,
  • Terapia dysfunkcji powięziowych,
  • Masaż Breussa,
  • Masaż próżniowy.

Naturoterapie stosowane przez nasz gabinet nie zastępują konsultacji i pomocy lekarskiej. Wszelkie decyzje w kwestiach zdrowia należą do lekarza prowadzącego leczenie. Kontaktuj się często ze swoim lekarzem prowadzącym.

Anna 608 468 871

Lech 606 912 347

© Copyright zwolenscy.pl – wszelkie prawa zastrzeżone – realizacja Vebi.pl

Naturoterapie stosowane przez nasz gabinet nie zastępują konsultacji i pomocy lekarskiej. Wszelkie decyzje w kwestiach zdrowia należą do lekarza prowadzącego leczenie. Kontaktuj się często ze swoim lekarzem prowadzącym.

Anna 608 468 871

Lech 606 912 347 

Sonia 788 826 711
 

© Copyright zwolenscy.pl – wszelkie prawa zastrzeżone – realizacja phenterprise

Polityka prywatności