Skip to content

gabinet@zwolenscy.pl

Kom.: 608 468 871 & 606 912 347

TERAPIA ANTYNIKOTYNOWA

lisc2

Opis

Proponujemy jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania nałogu nikotynowego, przy użyciu najnowszego aparatu biorezonansowego  BICOM Optima. Rzeczą bardzo istotną dla palaczy jest fakt, ze bez względu na ilość wypalanych papierosów oraz staż palenia, terapia jest efektywna.

Czas trwania jednej sesji to około 50 minut. Terapia ma na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2-12 godzin. Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu pod żadną postacią tj. plastrów, tabletek, gum  ponieważ osłabi to efektywność terapii. Najwyraźniej brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano. W ciągu najbliższych 10-14 dni pozostanie opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, czyli walka z uzależnieniem psychicznym.

W celu optymalizacji i utrwalenia efektów zabiegu proponujemy wykonanie dwóch lub trzech sesji terapii antynikotynowej.

Jednym z ciekawszych doświadczeń jest brak potrzeby zapalenia papierosa nawet w towarzystwie osób palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros, choć nie smakuje, powoduje wznowienie głodu nikotynowego, a więc niweczy skutki leczenia. W zaistniałej sytuacji wizytę należy powtórzyć.

Najważniejszym więc zadaniem po terapii, przy nieobecności głodu, jest nie pozwolenie sobie nawet na jednego papierosa, a wtedy efekt utrzyma się bezterminowo. W trakcie terapii dochodzi do uruchomienia oraz ewakuacji z tkanek nagromadzonych wcześniej toksyn. Proces ich usuwania zachodzi poprzez nerki, skórę i jelita. Zatem w przeciągu kilku godzin po zabiegu należy wypić ok. 1,5 wody ubogo mineralnej, niegazowanej aby ułatwić proces ich wydalania. W dniu terapii antynikotynowej zaleca się również częstsze kąpiele lub prysznic.

Prosimy pamiętać, ze bez odrobiny woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu! (choć zdarza się, że rzucają palenie nawet osoby, które nie chcą przestać palić a poddają się terapii tylko dlatego, aby udowodnić sobie i innym, że to nie działa).

Przeciwwskazania do terapii:

 • rozrusznik serca,
 • implant elektroniczny np. implant słuchu,
 • ciąża (przeciwwskazanie tylko do terapii)
Nikotyna-terapia

Jakie korzyści przynosi rzucenie palenia?

 • Po 20 minutach: tętno obniży się oraz ciśnienie tętnicze krwi powróci do normy.
 • Po 8 godzinach: poziom tlenu we krwi wzrośnie, a poziom tlenku węgla zmaleje.
 • Po 1 dniu: ciśnienie krwi i tętno spada do normalnego poziomu, mogą wystąpić objawy abstynenckie (nadmierna nerwowość, bóle głowy, trudności z koncentracją), wzrasta apetyt.
 • Po 2 dniach: zmysły smaku i węchu zaczynają działać normalnie.
 • Po 2 tygodniach: stabilizuje się układ krążenia, poprawie ulega funkcja układu oddechowego nawet o 30%, podwyższa się poziom tolerancji wysiłku.
 • Po 6 miesiącach: poprawia się funkcja układu odpornościowego, organizm łatwiej zwalcza infekcje, ustępuje apetyt na słodkie potrawy, regenerują się rzęski w drogach oddechowych, cera ulega odświeżeniu.
 • Po 1 roku: obniża się ryzyko zawału mięśnia sercowego, znacznie zmniejsza się niebezpieczeństwo powrotu do nałogu.
 • Po 5 latach: ryzyko zachorowania na raka płuc, jamy ustnej, krtani i przełyku zmniejszy się o połowę, regeneracji ulegają zniszczone komórki, poprawia się funkcja samoregulacji płuc.
 • Po 10 latach: ryzyko zachorowania na nowotwór złośliwy jest takie samo, jak osób niepalących.

Naturoterapie stosowane przez nasz gabinet nie zastępują konsultacji i pomocy lekarskiej. Wszelkie decyzje w kwestiach zdrowia należą do lekarza prowadzącego leczenie. Kontaktuj się często ze swoim lekarzem prowadzącym.

Anna 608 468 871

Lech 606 912 347

© Copyright zwolenscy.pl – wszelkie prawa zastrzeżone – realizacja Vebi.pl

Naturoterapie stosowane przez nasz gabinet nie zastępują konsultacji i pomocy lekarskiej. Wszelkie decyzje w kwestiach zdrowia należą do lekarza prowadzącego leczenie. Kontaktuj się często ze swoim lekarzem prowadzącym.

Anna 608 468 871

Lech 606 912 347 

Sonia 788 826 711
 

© Copyright zwolenscy.pl – wszelkie prawa zastrzeżone – realizacja phenterprise

Polityka prywatności