TEST NA NIETOLERANCJĘ
(NADWRAŻLIWOŚĆ)
POKARMOWĄ
Opis
Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, że dolegliwości, które odczuwamy mogą świadczyć o występowaniu nadwrażliwości pokarmowej, która jest jednym z rodzajów nieprawidłowej reakcji na pokarmy. W przeciwieństwie do alergii, objawy nadwrażliwości pokarmowej nie pojawiają się natychmiast po spożyciu pokarmu, ale z opóźnieniem – od kilku godzin aż do kilku dni po kontakcie z konkretnym składnikiem pożywienia, w tym także zdrową żywnością.
Proponowany przez nasz gabinet test na nietolerancję i alergię pokarmową odbywa się w trakcie godzinnej wizyty. Jest bezbolesny, bezinwazyjny, nie posiada skutków ubocznych, może być stosowany wobec nawet małych dzieci a wyniki są natychmiastowe. Daje on możliwość precyzyjnego określenia ponad 120 nietolerowanych produktów. Test obejmuje szereg alergenów i nietolerantów, w tym alergie centralne.
Przykładowe alergeny z testu:
- mleko krowie, (laktoza)
- pszenica,
- gluten (białko pszenicy i niektórych innych zbóż),
- jajko kurze,
- owoce,
- warzywa,
- przyprawy
- orzechy,
- ryby,
- mięso,
- owoce morza,
- dodatki spożywcze: barwniki, emulgatory, konserwanty
Objawy nadwrażliwości pokarmowej są nieswoiste i często nie są kojarzone ze spożywanym pokarmem. Tymczasem ukryta, opóźniona reakcja pokarmowa wywołuje przewlekły stan zapalny, odpowiedzialny za objawy takie jak: ból głowy, depresja czy podkrążone oczy.
Główne objawy nadwrażliwości pokarmowej to:
Głowa
- Bóle głowy, zawroty głowy, migreny, bóle zatok, zasłabnięcia.
Układ hormonalny
- Niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, Hashimoto, zespół policystycznych jajników, insulinooporność, hiperinsulinemia.
Oczy, uszy, nos i gardło
- Cienie pod oczami, łzawienie, zaczerwienienie oczu, zaburzenia widzenia, dzwonienie i szum w uszach, zaburzenia słuchu, zapalenie ucha, katar, zatkany nos, powiększenie migdałków, zapalenie gardła, podatność na przeziębienia, przewlekły kaszel, zapalenie zatok.
Serce i płuca
- uczucie kołatania serca, zwolnienie pulsu, zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie, przyspieszenie tętna, ziewanie, chrypka, astma.
Krew
- leukocytopenia, niedokrwistość, hipoglikemia, hiperglikemia, cholesterolemia, triglicerydemia.
Przewód pokarmowy
- ból brzucha, niestrawność, zgaga, zaparcia, skurcze, mdłości, wzdęcia, owrzodzenia, biegunka, zaburzenia wchłaniania pokarmu, brzydka woń z ust.
Skóra
- wysypki, rumień, pokrzywka, egzema, łupież, wypadanie włosów, łuszczyca, trądzik, grzybica, świąd skóry, cellulit, nadmierne pocenie się, nadmierne rogowacenie, przebarwienia.
Problemy psychiczne
- lęk, depresja, niepokój, płaczliwość, nadpobudliwość, rozdrażnienie, ADHD, problemy z pamięcią i koncentracją, anoreksja, bulimia.
Inne dolegliwości
- zespół przewlekłego zmęczenia, bezsenność, chrapanie, senność po jedzeniu, nadwaga, niedowaga, bóle stawów, osłabienie, skurcze mięśni, bóle kręgosłupa, reumatyzm, osteoporoza, bolesne miesiączki, stany zapalne pochwy, syndrom przed-menstruacyjny, infekcje, nadmierne pocenie się, zaburzenia potencji, nieprzyjemny zapach potu.
Istnieje wiele chorób, głównie ogólnoustrojowych i przewlekłych, które mogą mieć związek z nadwrażliwością pokarmową. Powyższe choroby i dolegliwości często zaczynają rozwijać się już w dzieciństwie. Najczęściej „zaleczane” są farmakologicznie, ale tlący się stan zapalny powoli, z każdym rokiem powoduje uszkodzenia narządów wewnętrznych.
Na życzenie klienta wykonujemy również badanie na nadwrażliwość pokarmową z krwi z wykorzystaniem testu FOOD DETECTIV.
Ważne informacje
przed wykonaniem testu
Kiedy wyniki testu alergicznego są najbardziej rzetelne ?
- Na 7 dni przed badaniem nie powinno się przyjmować leków przeciwalergicznych tzw. antyhistaminowych, blokujących histaminę (np. Zyrtec, Claritine, Xyzal, Alertec, Rotadin, sterydowych i wielu innych, również wapna). Dotyczy to także kropli i aerozoli antyalergicznych (w przypadku kropli Otrivin – wystarczą 2 dni karencji) – pod kontrolą lekarza.
- Niektóre leki złożone zawierają jako jeden ze składników substancję antyhistaminową np. Theraflu extragrip – trzeba zawsze czytać dokładny skład leków.
- Maści sterydowe, które są intensywnie używane, także mogą blokować badanie alergii,
Powyższe leki maskują alergie i blokują możliwość jej wykrycia testem biorezonansowym, badanie może być niemiarodajne.
Ważne! Na rynku wykonywane są testy biorezonansowe, które posiadają negatywną ocenę i oskarżane są o brak rzetelności. Szczególnie zdarza się to w przypadku objazdowych firm, które oferują bezpłatne diagnozy i sprzęt do terapii. Ważne jest, abyście Państwo zwrócili uwagę przy wyborze gabinetu czy terapeuta ma ukończone szkolenia wraz z certyfikatem, oraz na jakim sprzęcie pracuje. Diagnostyka wykonana przez tylko przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę na wysokiej jakości sprzęcie jest rzetelna i wiarygodna.
Nasi terapeuci od kilku lat posiadają ukończone szkolenia w kierunku diagnostyki i terapii BRT u wyłącznego i generalnego przedstawiciela w Polsce niemieckiej firmy Regumed Gmbh, będącej producentem specjalistycznej aparatury BICOM®Optima. Pracujemy na aparacie najwyższej jakości Bicom Optima.
Przeciwwskazania do terapii i diagnostyki biorezonansowej:
- rozrusznik serca,
- implant elektroniczny np. implant słuchu,
- ciąża (przeciwwskazanie tylko do terapii).